HABER GÖNDER

 

G10 HEYETİ OSB YÖNETİYLE BULUŞTU

Genel
01 Ocak 2023
09:00


G10 HEYETİ OSB YÖNETİYLE BULUŞTU

"G10 Gaziantep Gazeteler Birliği, Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde Yönetim Kurulu ile bir araya gelerek, kentteki yazılı basın ve resmi ilan alan gazetelerin durumu ile sanayi ilişkilerini değerlendiren geniş bir toplantı yaptılar."

Gaziantep'te yayın yapan ve Basın İlan Kurumu’na bağlı olarak resmi ilan alma hakkına sahip gazetelerin imtiyaz sahipleri, Ankara ve İstanbul ziyaretlerinin ardından Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgeleri arasında yer alan Gaziantep OSB’nin Yöneticileri ile bir araya geldiler.

OSB HEYETİ ve GAZETECİLER

G10 Gaziantep Gazeteler Birliği, yazılı basında resmi ilan alan gazetelerin sorunları ve çözüm yollarında sanayicinin nasıl yer alacağının anlatan raporu OSB Başkanı Cengiz Şimşek’e sundular. Yönetim Kurulu Üyeleri’nin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan G10 Gazeteler Birliği adına hazırlanan raporda şu bilgiler yer aldı.

İŞ BİRLİĞİNDE ANLAŞTIK

“Yerel basının önemi ve gazeteciler ile sanayici arasında yapılması düşünülen iş birlikleri için biz G10 Gazeteler Birliği olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.  Ankara'da siyasilere sunduğumuz rapor sonrası Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü nezlinde çalışmalarımıza tam destek aldık. Herkes, bu şehir ve Türkiye için yapılacak tüm olumlu çalışmanın altına imza atmaya hazır olduğunu belirtti. Bizlerde bu bağlamda sanayi kenti Gaziantep’in sanayicisi ile bir araya geldik ve karşılıklı projelerimizde nasıl yer alacağımızı tartıştık. Sanayici ve gazeteci ilişkisinin kamuoyunda önemi ve destekler konusunda hem fikir olduk”

G10 ÖRNEK OLDU

Gaziantep'te gazetelerin bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren OSB Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Şimşek, "Sorunların çözümü için önerilerle bizlerle bir araya gelen G10 birlikteliği bizleri ziyadesi ile memnun etti. Ben ve Yönetim Kurulum, sanayideki sorunlara parmak basarak nasıl çözüm yoluna bakıyorsak, siz yerel gazetelerde bizim ortak çalışma arkadaşlarımızsınız. Gaziantep sanayisinin büyümesinde yerel basının emeği inkar edilemez. Şehre birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu konuda size her türlü desteği vermeye hazırız.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Dün olduğu gibi bugünde zor günlerde basınımızın yanında olmak sanayici ve üreten şehir Gaziantep’in yine Türkiye’ye örnek bir tablo uluşturmasına katkı sağlayacaktır. Sanayici-Gazeteci ilişkisinde ülkeye katma değer sağlayacak ve kamuoyunda örnek olacak tüm çalışmaların startını birlikte vereceğiz. Gaziantep sanayisiyle, üreten insanları ile gazetecisi ile bir bütündür. Ortak akıl ve güçlü basın ile çalışmaya üretmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

BİR YILLIK MAAŞIMI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLAYACAĞIM

18 Okunma

NCR INTERNATIONAL HOSPITAL’DAN ANLAMLI SERGİ    

16 Okunma

"94 ÜLKEYE 216 MİLYON 228 BİN DOLARLIK KURU MEYVE İHRAÇ ETTİK"

14 Okunma

AB'DEN GAZİANTEP'E DEV HİBE

14 Okunma

ŞAHİN'DEN 24 KASIM MESAJI

13 Okunma

Ünlü sanatçı Maral Halil Ustaya hayran kaldı

67 Okunma

BİR YILLIK MAAŞIMI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLAYACAĞIM

53 Okunma

HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR

38 Okunma

CHP'Lİ VEKİLDEN DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRECEK ÇAĞRI

38 Okunma

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Rum kesiminin füze savunma sistemini güçlendirmesine tepki gösterdi

34 Okunma

BİR YILLIK MAAŞIMI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLAYACAĞIM

882 Okunma

SON İL GENEL MECLİS BAŞKANI MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ADIMINI ATTI

685 Okunma

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ ADIYAMAN’DA

668 Okunma

BHA GENEL MÜDÜRÜ BELLİ OLDU

659 Okunma

Yumuşak içimli çayın sırrı: Soğuk suyla demlemek

644 Okunma

KÖŞE YAZARLARI

AYDIN AKYÜREK

MUHARREM BALAT VE EİNSTEİN BAKIŞI

Son Yazısı Tüm Yazıları

NÖBETÇİ ECZANELER

26 Eylül 2023 Salı Günü Nöbetçi Eczaneler