HABER GÖNDER

 

GAÜN'E GAZİANTEPLİ ADAY

Genel
01 Ocak 2023
09:00


 

PROF. DR. HALİL TAŞKIN, GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ REKTÖR ADAYLARI ARASINDA…

Gaziantep Üniversitesi Rektör adaylarından Prof. Dr. Halil Taşkın, süreç içerisinde adaylık için YÖK’e müracaatını yaptığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak rektör atamalarının sonucunu beklediğini ifade etti.
Halen Konya Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde görev yaptığını vurgulayan Gaziantep Üniversitesi Rektör Adayı Halil Taşkın, adaylık süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

BAŞARILI BİR KARİYERE SAHİP
Gaziantep’te doğup büyüdüğünü, Gaziantep’i ve GAÜN’ü çok iyi bildiğini vurgulayan Gaziantep Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Halil Taşkın, “Ben Gaziantepliyim. 1973 yılında Gaziantep’in Doğanca Köyünde doğdum, Saçaklı semtinde büyüdüm. Kale altı ve Şirehanında ticaretle uğraşan rahmetli babamın 9 çocuğundan birisiyim. İlk Okulu Aliye Ömer Battal, Ortaokulu İmam Hatip Lisesi ve Liseyi Bahattin Bayraktar Lisesi’nde okudum. Üniversite eğitimimi Konya Selçuk Üniversitesi’nde aldım. Öğrencilik sürecinin ardından eğitim aldığım Üniversite’de yüksek lisansımı yaparak Konya Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde eğitimci olarak göreve başladım. Uzun yıllardan bu yana görev yaptığım Konya Selçuk üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde Öğretim üyesi olarak görev yapmaktayım. Doğup büyüdüğüm kendi memleketim Gaziantep’e hizmet etmek için ilk adımımızı atarak Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü için YÖK’e müracaatımızı yaptık” dedi.

MÜRACATINI YAPTI
Gaziantep üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Halil Taşkın, “Rektör adayları başvurularını 8 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla YÖK’ e yapmış bulunmaktadırlar. Bundan sonraki süreç tamamen rektör adaylarının ilkeli bir şekilde Sayın Cumhurbaşkanımızın atama kararnamesini beklemektir. Gaziantep Türkiye’nin lokomotif şehirlerinden biridir. Gerek sanayisi gerek sosyal yapısı itibarıyla birçok vatandaşımıza yaşam alanı sağlamaktadır. Böyle bir durumda şehirdeki üniversitelerinde, şehre katkı sağlaması gerekmektedir. Endüstriyel girdisi çok fazla olan bir şehrin Türkiye ekonomisindeki yeri oldukça önemlidir. Gaziantep Üniversitesinin tarihine baktığınız zaman yeni kurulan, gelişmekte olan bir üniversite olmadığını görürsünüz. Gaziantep Üniversitesinin gerek akademik kadroları ile gerek fakülte, yüksekokul, enstitü ve daha birçok bölüm ile lisans ve lisansüstü eğitimdeki sürecini tamamladığını görülmektedir. Bundan sonraki süreçte Gaziantep Üniversitesinin, Eğitim, sanayi ve toplumsal boyutta ülke politikalarına katkı sağlaması gerektiğini düşünüyorum. Bir Gaziantepli olarak, rektör olmam halinde Gaziantep Üniversitesini, Gaziantepli hemşerilerimize katkı sağlayacak projelere imza atacağım. Örneğin, bunlardan bir tanesi koruyucu sağlık hizmetleri noktasında olacak” şeklinde konuştu.

 

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

BİR YILLIK MAAŞIMI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLAYACAĞIM

18 Okunma

NCR INTERNATIONAL HOSPITAL’DAN ANLAMLI SERGİ    

16 Okunma

"94 ÜLKEYE 216 MİLYON 228 BİN DOLARLIK KURU MEYVE İHRAÇ ETTİK"

14 Okunma

AB'DEN GAZİANTEP'E DEV HİBE

14 Okunma

ŞAHİN'DEN 24 KASIM MESAJI

13 Okunma

Ünlü sanatçı Maral Halil Ustaya hayran kaldı

67 Okunma

BİR YILLIK MAAŞIMI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLAYACAĞIM

53 Okunma

CHP'Lİ VEKİLDEN DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRECEK ÇAĞRI

38 Okunma

HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR

38 Okunma

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Rum kesiminin füze savunma sistemini güçlendirmesine tepki gösterdi

34 Okunma

BİR YILLIK MAAŞIMI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLAYACAĞIM

882 Okunma

SON İL GENEL MECLİS BAŞKANI MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ADIMINI ATTI

685 Okunma

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ ADIYAMAN’DA

668 Okunma

BHA GENEL MÜDÜRÜ BELLİ OLDU

659 Okunma

Yumuşak içimli çayın sırrı: Soğuk suyla demlemek

644 Okunma

KÖŞE YAZARLARI

AYDIN AKYÜREK

MUHARREM BALAT VE EİNSTEİN BAKIŞI

Son Yazısı Tüm Yazıları

NÖBETÇİ ECZANELER

26 Eylül 2023 Salı Günü Nöbetçi Eczaneler