HABER GÖNDER

 

SON İL GENEL MECLİS BAŞKANI MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ADIMINI ATTI

Son il genel meclis başkanlığının ardından siyasete ara veren Gaziantep siyasetinin önemli isimlerinden Menderes Karaduman kurucusu olduğu Ak Parti Gaziantep’te milletvekili aday adayı olarak sahaya çı
Politika
16 Mart 2023
12:46


Son il genel meclis başkanlığının ardından siyasete ara veren Gaziantep siyasetinin önemli isimlerinden Menderes Karaduman kurucusu olduğu Ak Parti Gaziantep’te milletvekili aday adayı olarak sahaya çıkıyor.

ADAYLIK BAŞVURUSUNU ANKARA’DA YAPTI

AK Parti’nin Gaziantep kurucularından son İl Genel Meclis Başkanı Menderes Karaduman, milletvekilliği aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı. Kariyerinde önemli yerlerde büyük sorumluluklar alan Karaduman, birçok kesim ile yaptığı istişareler sonucu kararını verdi ve 2023 seçimleri öncesinde Ak Parti’den milletvekili aday adayı tekrar aktif siyasete adım attı. 

30 YILLIK SİYASİ TECRÜBESİ  BULUNUYOR

Siyasete kariyerinde Refah ve Fazilet Partilerinde önemli görevler alan Menderes Karaduman AK Parti Gaziantep teşkilatının kuruluşunda yer almıştı. Partide başkan yardımcılığı başta olmak üzere kritik görevler üstlenen Karaduman, 2009 yerel seçimlerinde Şahinbey ilçesinden il genel meclis üyesi seçildi ve il genel meclisinin Gaziantep'teki son başkanı oldu. Bu süreçte özellikle köylere yapılan hizmetlerde büyük tol oynayan Karaduman, farklı siyasi görüşteki vatandaşlar tarafından da sevilen bir isim.

İLKELİ, DÜRÜST VE HİZMET SEVDALISI

Siyaset ve görev aldığı STK’larda ilkeli duruşu, dürüstlüğü ve hizmet odaklı çalışmalarıyla bilinen Menderes Karaduman, adaylığına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ‘’Biz dava insanıyız. Makamlar amaç değil, bu halka hizmet için araç olmalıdır. Ülkemiz çok kritik bir seçim sürecine girdi. Çevremin yoğun baskısı ile bu süreçte elimi taşın altına koyma kararı aldım. Aday oluruz olmayız. Ancak Ak Parti’nin 2002 ruhunu tekrar yakalaması için sahada olacağım.’’ İfadelerini kullandı.

KARADUMAN GÜÇLÜ KARİYERİ VE SİYASİ TECRÜBESİYLE DİKKAT ÇEKİYOR

1965 Gaziantep doğumlu, iş adamı Karaduman, Evli ve dört çocuk babası. Gaziantep Üniversitesi Büro Yönetimi mezunu olan Karaduman,  siyasi hayatına Refah Partisi'nde başladı. Daha sonra Fazilet Partisi Gaziantep İl Teşkilatı kurucu üyesi olarak devam eden Karaduman, AK Parti'nin kuruluşunda da Gaziantep kurucu yönetim kurulu üyesi olup, sırası ile medyadan sorumlu başkan yardımcısı ve siyasi ve hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak görevime devam etti. 2009 yerel seçimlerinde Gaziantep’ten İl Genel Meclis Üyesi seçilerek, 2009-2014 yılları arasında “GAZİANTEP İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI” olarak görev yapan Karaduman, Ak partiden “25. DÖNEM 11. SIRA GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI”oldu. Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nde 10 yıl başkan yardımcılığı görevi, İpek Yolu Kalkınma Ajansı yönetim kurulu üyeliği yapan Karaduman halen Gaziantep Diyanet Vakfı yönetim kurul üyeliği, çeşitli sivil toplum örgütleri üyeliğinde aktif olarak görev yapıyor.

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

BİR YILLIK MAAŞIMI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLAYACAĞIM

18 Okunma

NCR INTERNATIONAL HOSPITAL’DAN ANLAMLI SERGİ    

16 Okunma

AB'DEN GAZİANTEP'E DEV HİBE

14 Okunma

"94 ÜLKEYE 216 MİLYON 228 BİN DOLARLIK KURU MEYVE İHRAÇ ETTİK"

14 Okunma

GAOSB YENİ YIL MESAJI

13 Okunma

Ünlü sanatçı Maral Halil Ustaya hayran kaldı

67 Okunma

BİR YILLIK MAAŞIMI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLAYACAĞIM

53 Okunma

CHP'Lİ VEKİLDEN DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRECEK ÇAĞRI

38 Okunma

HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR

38 Okunma

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Rum kesiminin füze savunma sistemini güçlendirmesine tepki gösterdi

35 Okunma

BİR YILLIK MAAŞIMI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLAYACAĞIM

882 Okunma

SON İL GENEL MECLİS BAŞKANI MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ADIMINI ATTI

686 Okunma

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ ADIYAMAN’DA

668 Okunma

BHA GENEL MÜDÜRÜ BELLİ OLDU

659 Okunma

Yumuşak içimli çayın sırrı: Soğuk suyla demlemek

644 Okunma

KÖŞE YAZARLARI

AYDIN AKYÜREK

MUHARREM BALAT VE EİNSTEİN BAKIŞI

Son Yazısı Tüm Yazıları

NÖBETÇİ ECZANELER

26 Eylül 2023 Salı Günü Nöbetçi Eczaneler